O nama

OBJAVLJENI POBEDNICI KONKURSA GHOST PROJECT 2024: MIKROKOSMOS

Mikser Organizacija s ponosom predstavlja rezultate konkursa za dizajn talente Ghost Project 2024 na koji se prijavilo blizu 100 dizajnera iz 22 zemlje sa više od 70 projekata! Kao deo nagrade, na predstojećem Mikser Festivalu od 23-25 maja, biće postavljena istoimena izložba – Ghost Project koja će festivalskoj publici prikazati najbolje radove sa konkursa i približiti viziju budućnosti generacije Z kojoj je u velikom meri i posvećen program ovogodišnjeg Mikser festivala, dok će odabrani autori tokom tri dana festivala učestvovati u intenzivnim edukativnim i radioničkim programima sa vodećim stručnjacima iz oblasti održivog razvoja i cirkularnog dizajna.

Po oceni međunarodnog žirija konkursa Ghost Project u sastavu: Richard van der Laken, Vasso Asfi, Loukas Angelou, Jelena Matić, Nikola Radeljković i Maja Lalić, na ovogodišnju temu – „Mikrokosmos“ – najbolje je odgovorilo 40 odabranih projekata koje potpisuje 66 mladih dizajnera iz 20 različitih zemalja, osmislivši inovacije koje, iako naizgled male, imaju veliki potencijal da transformišu naš mikrokosmos u održivije i društveno naprednije okruženje za sve.

Pobednici konkursa „GHOST PROJECT 2024: Mikrokosmos“ su:

Ana Armano Linta – AlgaTime (Hrvatska)

Ana Mišović – Spacy (Srbija)

Andi Kayla Ananda – Boonga (Indonezija)

Anja Rakonjac, Sofija Plavšić– ANYBUDDY – M1 (Srbija)

Ankit Kumar – COGENERTION (Indija)

Arya Putra, Arfan Ikhsan – sambung (Indonezija)

Barbara Klenkar – Droplet /Kapljica (Hrvatska)

Benjamin Lissakowitsc, Felix Lehmann, Jens Hermanns – Industriepark (Nemačka)

Davi Milagres Vieira – Hourglass Greenhouse (Brazil)

Diana Hubska, Tetiana Tarenkova – Breath (Mađarska)

Dominga Porcelli – WHEELY (Italija)

Dora Ramljak – Quicksilver: Closed Circuit Currencies (Hrvatska)

Elizaweta Kotkova, Ivan Elnikov – Pedestrian light (Rusija)

Filip Harding – [rebox.eco] – new boxes from old boxes (Holandija)

Ilse Kremer – Fabulous Fungi (Holandija)

Irena Milović – Time Cycling: Public Space as a Wheel for Socio-Ecological Change (Serbia)

Jeremy Leung – irido (Holandija)

Jovan Lemajić – Knot (Srbija)

Jovana Liscevic – Resurge (Srbija)

Lazar Avramovski – Bio-inspired multifunctional stool design (Severna Makedonija)

Leonardo Pilati – Untitled (Italija)

Marija Staničić, Meta Mramor – Stalagmite lamp (Slovenija)

Marija Tomašević – Pokretna apoteka (Srbija)

Marina Maksimović – Eta4 (Srbija)

Maša Živković, Anđela Knežević – Exibition stand IKS (X) (Srbija)

Milan Ranković – Set Nusin’s Pride (Srbija)

Mohmmadsaeed Haghighi, Amirhossein Keshavarz, Arsham Jawharpour, Haniye

Adham, Reza Ali Ahmadi; – momento (Iran)

Olang Joel Alex, Dr. Mugoye Kevin, Wanga Austine, Caroline Nyandat Email, Ndoe Mwamtigino Marie, Kemunto Daphine– mkliniki (Kenija)

Sadaf Jalali – CUMULUS (USA)

Semir Poturak – 3rintable Reality (Srbija)

Sofija Plavšić, Anja Rakonjac– ANYBUDDY – M2 (Srbija)

Stanley Anigbogu – Glow Lamp (Nigerija)

Stanley Anigbogu, Stanley Omeh – Avatar Station (Nigerija)

Stanley Anigbogu, Blossom Eromosele – ALLSPACE TENTS (Nigerija)

Stefan Radošević, Luka Višnjić – THE SWINGBOARD: UNBUNDLED (Srbija)

Tana Jeić – Interwoven – interpretation of gender relations in the household through handicraft (Hrvatska)

Viktoriya Dimitrova, Branimir Brozig, Martina Radeva – Pop Up Desk (Bugarska)

Walter Lombard – Ripple Rhythms: Transforming Urban Spaces Through Inclusivity and Sustainability (Ujedinjeno Kraljevstvo)

Yusif Zadeh – Ordinary City (Azerbejdžan)

Zofia Chrabaszcz – Care To Share (Poljska)

Čestitamo pobednicima i pozivamo vas da se upoznate sa njihovim idejama od 23. do 25. maja u Dorćol Platz-u.

Vidimo se na Mikser Festivalu!